8. august 2023

CONTABIL (Contabilitate primară) la sediul din JUCU, CLUJ

Categorie
Full-time job
Locație
Cluj-Napoca
Departament
Finanțe & Contabilitate
Contact
Holver Cluj
Alina Maftei | Maria Popa
Nr. 69 B, Jucu Herghelie
407350 Cluj-Napoca
Telefon
+40 268 500 014

Holver face parte din Grupul Frischeis, și prin cele 59 de filiale deschise în 18 țări este cel mai mare comerciant en-gros de lemn și produse din lemn din Europa Centrala și de Est. Frischeis România cuprinde 5 filiale în cele mai importante orașe din țară: Brașov, Timișoara, Cluj, București și Iași.

Angajații sunt cheia succesului pentru compania noastră. Ei beneficiază de sarcini de lucru provocatoare și oportunități de dezvoltare personală pentru a obține un salariu corect, proporțional cu performanțele. În schimbul acestuia, se așteaptă competență, spirit de inițiativă și dorință de perfecționare. Coordonatorii au rol de model pentru colegi și trebuie să întrețină un mediu de lucru motivant, care să fie orientat către rezultate și asumarea răspunderii. În relațiile de zi cu zi, incurajăm cultura opiniilor deschise și a comunicării permanente.

Pentru întărirea echipei noastre din Punctul de lucru JUCU, CLUJ căutăm:

CONTABIL (CONTABILITATE PRIMARĂ)

Responsabilități:

  • Urmarirea eficienta a debitelor, operarea si actualizarea corecta a datelor clientilor in sistem, operarea blocarilor si deblocarilor clientilor in sistem si asigurarea activitatii de contabilitate primara pentru filiala;
  • Gestioneaza incasarile si platile in baza documentelor justificative; (emite chitante si bonuri fiscale, achita facturi transport, achizitii produse, depune bani la banca prin G4S) ;
  • Opereaza in registrul de casa toate operatiunilor si gestioneaza numerarul din casierie;
  • Efectueaza plati si incasari cash (avans spre decontare, plati facturi) in baza documentelor justificative;
  • Emite dispozitii de incasare si plata;
  • Intocmeste notele de receptie si bonurile de consum pentru facturile de achizitie;
  • Asigurarea operarii in registrul de casa a tuturor operatiunilor si gestionarea numerarului din casierie;
  • Intocmirea corecta si la termen a situatiilor si rapoartelor contabile solicitate;
  • Intocmeste situatii si rapoarte conform solicitarilor.

   Profilul candidatului:

  • Cunoștințe solide de operare PC și sisteme informatice;
  • Experienta de minim 1 an intr-un post similar;
  • Studiile (medii sau superioare) in contabilitate, constituie avantaj;
  • Cunostintele de limbi straine: engleza si/sau germana constituie avantaj;
  • Abilitati de comunicare;
  • Capacitate de organizare și planificare;
  • Abilitati numerice si atentie distributiva;
  • Rezistenta la efort si stres si usor adaptabil la schimbare;
  • Domiciliu stabil în Cluj sau împrejurimi.

Oferim angajaților motivați posibilitatea unei cariere de succes, cu un pachet salarial pe măsura performanțelor, în cadrul unei companii multinaționale cu rezultate excelente pe plan internațional.

Vă rugăm să ne trimiteți candidatura dumneavoastră detaliată, până în data de 25. 08. 2023