17. august 2023

REPREZENTĂRI VÂNZĂRI PE TEREN la sediul din CLUJ

Categorie
Full-time job
Locație
Cluj-Napoca
Departament
Vânzări
Contact
Holver Cluj
Alina Maftei | Maria Popa
Nr. 69 B, Jucu Herghelie
407350 Cluj-Napoca
Telefon
+40 268 500 014

Holver face parte din Grupul Frischeis, și prin cele 59 de filiale deschise în 18 țări este cel mai mare comerciant en-gros de lemn și produse din lemn din Europa Centrala și de Est. Frischeis România cuprinde 5 filiale în cele mai importante orașe din țară: Brașov, Timișoara, Cluj, București și Iași.

Angajații sunt cheia succesului pentru compania noastră. Ei beneficiază de sarcini de lucru provocatoare și oportunități de dezvoltare personală pentru a obține un salariu corect, proporțional cu performanțele. În schimbul acestuia, se așteaptă competență, spirit de inițiativă și dorință de perfecționare. Coordonatorii au rol de model pentru colegi și trebuie să întrețină un mediu de lucru motivant, care să fie orientat către rezultate și asumarea răspunderii. În relațiile de zi cu zi, incurajăm cultura opiniilor deschise și a comunicării permanente.

Pentru întărirea echipei noastre din Punctul de lucru CLUJ căutăm:

REPREZENTANT VÂNZĂRI PE TEREN

Responsabilități:
  • Administrează și dezvoltă portofoliul de clienți din zona alocată;
  • Prezintă, promovează și vinde produsele Holver în conformitate cu standardele și politicile comerciale ale companiei;
  • Aplică acțiunile de vânzări pe grupele de produse alocate în scopul realizării planului de vânzări;
  • Acționează în vederea realizării planului de vânzări ținând cont de toate particularitățile (grupe produse/regiuni/branse);
  • Identifică și dezvoltă clienți noi în zona sa de activitate;
  • Organizează vizite regulate la clienți, întocmește și susține ofertele de preț respectând regulile interne și politicile comerciale ale companiei;
  • Se preocupă permanent de îmbunătățirea activității prin organizarea eficientă a planurilor de vizite;
  • Identifică și aplică acțiuni în vederea dezvoltării grupei de produse alocate;
  • Urmărește dezvoltarea unui parteneriat de durată cu clienții prin acordarea de suport și consultanță;
  • Negociază contractele în limita autorității postului;
  • Întocmește situații și rapoarte conform solicitărilor.

   Profilul candidatului:
  • Cunoștințe de operare PC și sisteme informatice;
  • Deținerea unui permis de conducere categoria B;
  • Experiența relevantă în vânzări produse din lemn constituie avantaj;
  • Studiile în industria lemnului sau tehnice, constituie avantaj;
  • Competențe de negociere și ușurință în comunicare;
  • Capacitate de organizare și planificare;
  • Capacitate de a lucra în echipă;
  • Rezistență la efort și stres și ușor adaptabil la schimbare;
  • Domiciliu stabil în Cluj sau împrejurimi.

Oferim angajaților motivați posibilitatea unei cariere de succes, cu un pachet salarial pe măsura performanțelor, în cadrul unei companii multinaționale cu rezultate excelente pe plan internațional.

Vă rugăm să ne trimiteți candidatura dumneavoastră detaliată, până în data de 08.09.2023