13. ianuarie 2022

ÎNGRIJITOR CLĂDIRI la sediul din BUCUREȘTI (CHIAJNA)

Categorie
Full-time job
Locație
Ilfov
Departament
Administrație și Management
Contact
Holver București, Chiajna
Alina Maftei | Maria Popa
Str. Industriilor nr.11
077040 Ilfov
Telefon
+40 268 500 014

Holver face parte din Grupul Frischeis, și prin cele 59 de filiale deschise în 18 țări este cel mai mare comerciant en-gros de lemn și produse din lemn din Europa Centrala și de Est. Frischeis România cuprinde 5 filiale în cele mai importante orașe din țară: Brașov, Timișoara, Cluj, București și Iași.

Angajații sunt cheia succesului pentru compania noastră. Ei beneficiază de sarcini de lucru provocatoare și oportunități de dezvoltare personală pentru a obține un salariu corect, proporțional cu performanțele. În schimbul acestuia, se așteaptă competență, spirit de inițiativă și dorință de perfecționare. Coordonatorii au rol de model pentru colegi și trebuie să întrețină un mediu de lucru motivant, care să fie orientat către rezultate și asumarea răspunderii. În relațiile de zi cu zi, incurajăm cultura opiniilor deschise și a comunicării permanente.

Pentru întărirea echipei noastre din Punctul de lucru BUCUREȘTI (Chiajna) căutăm:

ÎNGRIJITOR CLĂDIRI

Responsabilități:

  • Este responsabil de administrarea clădirii Holver (clădire, birouri, showroom, depozit, secție tăiere-căntuire, spațiu exterior), sub aspect funcțional și estetic;
  • Realizează activitățile de întreținere și curățenie a spațiilor interioare și exterioare;
  • Întreține sau asigură întreținerea tuturor spațiilor de expunere, de birouri, de producție, de depozitare și a anexelor în baza unui grafic;
  • Întreține gazonul, vegetația și spațiile verzi din perimetru, showroomurile exterioare, foișoarele și locurile de depozitare a deșeurilor;
  • Administrează eficient și cu bună credință consumabilele necesare menținerii curățeniei în companie;
  • Monitorizează și menține buna funcționare a stației de epurare;
  • Monitorizează și menține la nivel optim apa din bazinul de retenție pentru apele menajere și pluviale;
  • Asigura buna funcționare a instalațiilor sanitare, ușilor, ferestrelor și a instalației de irigații;
  • Păstrează în bune condiții și utilizează conform echipamentele, aparatura și materialele cu care lucrează;
  • Achiziționează materialele necesare desfășurării activității punctului de lucru (în baza unui program și a unui necesar aprobat);
  • Administrează și inventariază periodic stocul de materiale de întreținere care îi sunt necesare pentru buna desfășurare a activității;
  • Propune și implementează soluții de optimizare a activității în cadrul departamentului;
  • Întocmește situații și rapoarte conform solicitărilor;

   Profilul candidatului:

  • Studii gimnaziale sau medii;
  • Experiența relevantă pe un post similar constituie avantaj;
  • Capacitate de efort fizic (necesar în manevrarea mobilierului, a echipamentelor, etc.);
  • Atenție la detaliu;
  • Onestitate;
  • Bună relaționare cu angajații firmei;
  • Loialitate și capacitate de a lucra cu minimum de supervizare;
  • Domiciliu stabil în București sau împrejurimi;

Oferim angajaților motivați posibilitatea unei cariere de succes, cu un pachet salarial pe măsura performanțelor, în cadrul unei companii multinaționale cu rezultate excelente pe plan internațional.